BLACK FRIDAY KAMPANYASI

Black Friday’de Welder

Black Friday her yıl olağanüstü oranlardaki indirimlerle kullanıcılara çokça alışveriş yapma imkanı sağlayan bir fenomen. Hem kullanıcılar hem de markalar, aylar öncesinden bu büyük gün için hazırlıklarını yapıyor, o gün geldiğinde ise en iyi ürünü en uygun fiyata bulmak için adeta birbirleriyle yarışıyor.

Welder olarak, Black Friday’e nasıl yaklaşacağımız önem taşıyordu. Welder bizim için kendine özgü tasarımı, üst düzey performansı ve özgün tarzıyla tam da olması gerektiği gibi tasarlanmıştı. Ürünün fiyatı ise titizlikle yürütülen tüm bu sonucun sonunda belirlenmişti ve herhangi bir günde indirim yapmak markanın tarzıyla örtüşmüyordu.

Renk değiştiren photocramic camı, solda yer alan saat kurma mandalı ve saatlerin üzerinde yazan ‘Since 2075’ yazısı ile her zaman diğerlerinden farklı olan, farklı bakabilen bir marka olarak Black Friday’de de farklı bir şeyler yapmak istedik. Üstelik artık iyice izdihamlarla, fiyat hileleriyle ve kavgalarla anılmaya başlayan Black Friday’lerin geldiği noktadan da biraz sıkılmıştık.

Ve kararımızı verdik: Black Friday’de satış yapmıyoruz!

Bu sıra dışı kararımızı ilk olarak kendi web sitemizde hazırladığımız landing page ile duyurduk. Sosyal medya hesaplarımızda ve çeşitli web mecralarında Black Friday’de satış yapmayacağımızı belirten bir duyuru yayınladık ve detaylı bilgi için kullanıcıları landing page’imize davet ettik.

Landing page’de ise neden Black Friday’de olmadığımıza dair manifestomuz gözüküyordu. Alışverişin kavga değil seçme, rahatsız edici değil keyif verici olması gerektiğinden bahsettiğimiz manifestomuzu yayınladıktan sonra, Black Friday günü geldiğinde online satışımızı tamamen kapattık.

Sitemizde, Black Friday bitene kadar satış yapmayacağımızı belirttik ve Black Friday’in bitişine kadar geçmesi gereken süreyi gösteren bir geri sayım sayacı koyduk. Neden Black Friday’de olmadığımıza dair manifestomuzu, hazırladığımız içeriklerle sosyal medyada da paylaşmaya başladık.

Story, Instagram içeriği, bumper ad, pre-roll gibi içerikler hazırlayarak Black Friday’de neden olmadığımızı hedef kitlemizle paylaştık.

Web sitelerinde, Black Friday’in olumsuz yanlarıyla ilgili eğlenceli içeriklere sponsor olduk ve Welder olarak neden Black Friday’de yer almadığımızı aktardık.

Black Friday bittiğinde ise sitemizde online satışı tekrar açtık ve tüm renklerimizle geri döndüğümüzü tüm ziyaretçilerimizle paylaştık.

Sonuç olarak, bize hiç uymayan Black Friday ile ilgili tavrımızı Welder’in renkli dünyasına yakışacak sıra dışı bir yöntemle gösterdik. Welder olarak sıra dışı olmaya ve tüm renklerimizi göstermeye devam edeceğiz!