#ENİYİ3LÜ – CASE STUDY

Segmentlerinde ilk kez S60V60 ve S80’de olan 1.6 LT – Dizel – Otomatik özelliği için hazırladığımız kampanyayı dijitali merkeze alarak Twitter üzerinden kurguladık.

Twitter üzerinde geniş kitlelerin katılımını sağlamak amacı ile herkesin hakkında söyleyecek en az birden fazla söyleyecek sözü olduğunu düşündüğümüz#eniyi3lu hashtag olarak seçildi.

Lansman gününden önceki iki gün HürriyetSabahHaber TürkMilliyet veAkşam hazetelerinde birbirini takip eden üç sayfada örnek en iyi üçlülerin, hashtagimizin ve www.eniyi3lu.com adresinin olduğu teaser ilanları çıkıldı.

Aynı zamanda yine lansmandan iki gün önce www.eniyi3lu.com adresindeTwitter’da #eniyi3lu hastagini içeren tweetlerin çekilip / yayınlandığı web sitesi açıldı. Ve sosyal medyada #eniyi3lu hashtagini içeren tweetleri döndürmeye başlattık.

Display medya olarak lansman gününden bir gün önce ise Hürriyet.com.tr’de bir fotoğraf galerisi olarak en iyi üçlüler yayınlandı. Aynı zamanda Google Display Networkünü kullanarak bannerlar döndürmeye başladık.

Yine aynı gün Twitter fenomenlerinin de destekleri ile #eniyi3lu hashtagi geniş kitlelere yayılmaya başladı.

7. Dk’da Dünya’da,
9. Dk’da Türkiye’de,
10. Dk’da İstanbul’da,
13. Dk’da Ankara’da,
15. Dk’da İzmir’de,
ve 17. Dk’da Almanya’da #eniyi3lu Trending Topic listesine girdi.

Aynı günün akşamı ise Çarşamba gününün favori dizileri (Muhteşem Yüzyıl, Kuzey Güney vs.), talk show programları (Conan O’Brian, Okan Bayülgen), futbol maçları (Bursaspor – Eskişehirspor) nda alt bantlar çıktık.

25.04.2012 13:30’da Trending Topic’e giren #eniyi3lu 26.04.2012 10:00’a kadar listede kaldı ve 23 saat içinde yaklaşık 90.000 tweet geldi.

Gülben ErgenAyşe ÖzyılmazelNilgün BelgünLevent ÜzümcüHande YenerFulden Uras ve daha bir çok ünlü de #eniyi3lu lerini yazdı.

İki gün boyunca ise www.eniyi3lu.com u yaklaşık 15.000 tekil kişi ziyaret etti.

26.04.2012 sabahı www.eniyi3lu.com yeni tasarımı ile Volvo Car Türkiye’nin son kampanyasını tanıtacak şekilde yenilendi. Yine aynı gün eş zamanlı olarak HürriyetSabahHaber TürkMilliyet ve Akşam gazetelerinde lansman ilanları yer aldı.

Kampanya Künyesi:
Marka: Volvo Car Türkiye
Pazarlama Direktörü: Ebru Ekşi Akınoğlu, Volvo Car Türkiye
CRM ve İnteraktif Pazarlama Müdürü: Nazlı Gülenler Çiloğlu, Volvo Car Türkiye
Ajans: Euro RSCG 4D Türkiye
Strateji – Dijital Pazarlama Bölüm Başkanı: Melahat Parlak, Euro RSCG 4D Türkiye
Dijital Projeler Yönetimi / Entegrasyon Mimarisi: Mert Maviş, Euro RSCG 4D Türkiye
Marka Yönetimi: Nur Çöğenli / Zeynep Esendemir, Euro RSCG 4D Türkiye
Kreatif Direktör: H. Serhat Ayazgül, Euro RSCG 4D Türkiye
Sanat Yönetmeni: Bekir Bolat, Euro RSCG 4D Türkiye
Metin Yazarı: Merve Küçükerden, Euro RSCG 4D Türkiye